?

Log in

No account? Create an account

hronika_kp


Хроніка знищення Старого міста


Previous Entry Share Next Entry
Вітаємо Василя Фенцура з днем Василя!
kp_hronika wrote in hronika_kp
Відкритий лист-привітання

Дорогий Василю! Вітаємо тебе з днем Василя! Ми, співробітники Національного історико-архітектурного заповідника «Камянець», сповнені незмірного щастя працювати під твоїм чуйним керівництвом – суперфахівця пам’яткоПохоронної справи. Все, чого ми досягли і все, що має наш чудовий розритий і сплюндрований заповідник – це лише завдяки твоєму досвіду, твоєму вмінню так організувати роботу, щоб все руйнувалося ніби само собою, а всі ми, і ти в першу чергу залишалися до цього непричетними.Колись ми дбали про більше ніж сотню пам’яток у Старому місті, а тепер лише про сорок! І при цьому стали науковою установою! Колись ми діставали значно менші зарплати, а тепер ходимо з гордо піднятою головою і дивимося вверх, де здіймаються зведені тобою новобудови на місці колишніх історичних будинків, де готелі ростуть як гриби після дощу, затуляючи пам’ятки. Де в Старому замку під час свят і закритих заходів столи прогинаються від наїдків і напоїв, де сам пан Травінський б’є в литаври на твою честь! Це таке щастя – бачити, як з кожним роком меншає у Старому місті історичних будинків і туристів і більшає готелів і підприємців, де самоскиди вивозять на звалище нашу історію!

І ми пишемо літопис твоєї бойової слави! І намагаємося нікого не забути, нічого не пропустити, бо через віки твоє ім’я буде незабутнім, а епоха Фенцура залишиться в пам’яті нащадків.


1

В Кам’янець-Подільському національному історико-архітектурному заповіднику нічого не робиться без твоєї персональної згоди. Кожен аркуш, який виходить з-під пера нас, нікчемних, проходить твою фахову цензуру: а раптом ми, невігласи, щось не так написали? Співробітники заповідника повинні всі думати так, як ти, «геніальний директор». «Інакомислія» бути не повинно, адже заповідник оточений ворогами, які так і норовлять або за черговий паркан зазирнути, або щось сфотографувати, або прокоментувати твою діяльність не так!

9

А як тяжко ти працюєш! Стільки набудував у заповіднику! І хоча тебе звинувачують в тому, що ти збудував всі нові будинки у Старому місті і ні з ким не ділився, ми з відповідальністю документально спростовуємо цю нікчемну брехню! Ти ділився і продовжуєш ділитися, і з Людочкою нашою Шахуб-Блонською, і з Мілуді Шахубом, і з Ігорем Пиріжком, але звичайно всім керуєш ти, бо лише один ти як ніхто знаєшся на історичній забудові, а вони то так, прикриття.

2

Ти, бідний, прямо розриваєшся: треба встигнути самому і на всі зустрічі, і до виконкому, і до київського начальства, і до замовників-забудовників – всім треба донести твою персональну точку зору, яка повинна набути правила життя в заповіднику і сили припису для нас, нікчемних співробітників НІАЗу. Точка зору нашого ГЕНдиректора – закон. Крок вправо чи вліво може для нас мати страшні наслідки, і правильно! Бо місця в заповіднику «теплі», насиджені, і бажаючих зайняти їх вистачає. Дарма, що в них освіта медична або ветеринарна – аби був відданий і писав те, що ти скажеш! Тільки одне твоє слово є істинним. Тому ти справедливо вимагаєш від усіх повної відданості. Хто з ким говорить і про що говорить, куди пішов або подивився, кому подзвонив і про що говорив – ти все повинен знати. Безпека місця – понад усе!

3

І ми інформуємо тебе – кожен про кожного, і навіть про самих себе, а раптом ми помиляємось? Ти ж поправиш, підкажеш! Твоя точка зору єдина правильна, тому що вірна! Твоя правда, заповідник в очах усіх повинен виглядати зцементованою структурою, де всі – заодно. Хто не з нами, той проти нас! Жодна краплинка інформації не повинна вийти за стіни НІАЗу.

4

Історію нашого заповідника, розміщену на офіційному сайті установи, ми, нікчемні, готували під твоїм пильним оком, наш геніальний директор, і ти особисто її так «відредагував», щоб ні в кого не було жодних сумнівів у причетності будь-кого крім співробітників заповідника до надбань і досягнень НІАЗу.

Все, що має НІАЗ – це заслуга НІАЗу, твоя заслуга, Василю!

5

І ми це доведемо, ілюструючи етапи твого шляху на посаді директора.

6

Щоби всі знали – з тобою, Василь, немає у нас іншої дороги! Куди ти – туди і ми. А якщо хтось засумнівається в твоїх досягненнях, то ось вони, достойні того, щоб видати великий кольоровий фотоальбом твого, Василь, авторства від назвою «Звершення НІАЗу за чверть сторіччя діяльності Василя Фенцура».

7

Щасти тобі, Василю, і щоб Міністерство культури берегло тебе на цій посаді як зіницю ока, бо ти один з директорів заповідників так довго і так плідно працюєш!

8

Многая літа!


  • 1

Премія Фенцуру за сподвижничество

Вручення регіональної премії «Скарби землі Болохівської»
http://www.univer.km.ua/news.php?news=222

18 квітня, на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників органів охорони пам’яток історії і культури та згідно з Указом Президента України відзначається День пам’яток історії та культури.
Саме до цього Дня в Хмельницькому університеті управління та права відбулося чергове вручення регіональної премії «Скарби землі Болохівської».
Премія встановлена Благодійним фондом «Закон та справедливість» (керівником якого є ректор Хмельницького університету управління та права, доктор наук з державного управління, професор Віталій Олуйко). Автором ідеї та ініціатором створення Премії є письменник, Заслужений журналіст України Броніслав Грищук. Основною метою створення Премії є сприяння охороні та збереженню культурної спадщини, історико-культурного середовища, відродження пам’яток історії та культури Подільсько-Волинського регіону.
Премія є першою у своєму роді регіональною громадською відзнакою та присуджується науковцям (історикам, археологам, архітекторам тощо), письменникам та іншим представникам громадськості щорічно за значний внесок у розвиток, відродження та популяризацію культурної спадщини Подільсько-Волинського регіону (давнім «пращуром» якого є літописна Болохівська земля).
Цього разу Премія вручалася в трьох основних номінаціях:
В номінації за сподвижництво у збереженні та відродженні архітектурних пам’яток м. Кам’янця-Подільського та багаторічну творчу працю у царині культури премію отримав генеральний директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» Фенцур Василь Володимирович.

  • 1