?

hronika_kp's Journal

Social capital

  • less than 10

Rating position

Name:
Хроніка знищення Старого міста
Membership:
Open
Posting Access:
Anybody
Знайомтеся, це Василь Фенцур, директор Національного історико-архітектурного заповідника "Кам'янець"

phencur2

Офіційний портрет

У міру своїх сил Василь, керівник заповідника, допомагає знищувати Старе місто Кам'янця-Подільського. Все старе, все, що свідчить про давню історію міста, все, що вимагає реставрації і відродження, Василь ненавидить і зневажає. Чому? Як будь-яка людина, що не володіє художнім смаком і не в усьому може похвалитися розумовими здібностями, він думає, що йде в ногу з часом. Хоча насправді він просто нікчема, який незрозуміло яким чином виявився біля керма заповідника. І тепер якщо у Старому місті потрібно щось побудувати, то Василь допоможе! Якщо будівлю потрібно побудувати на місці, де спочатку потрібно провести археологічні розкопки, то Вася Фенцур зробить так, що розкопки там не потрібно буде проводити. Якщо потрібно показати, що розкопки були проведені, то Вася Фенцур влаштує і це! Символічні "розкопки" швидко проведуть, при цьому будівництво може початися навіть до того, як розкопки будуть завершені! Якщо щось цінне буде виявлено на ділянці (старовинні підвали, фундаменти древніх будов, цінні артефакти), то на вашу вимогу дирекція заповідника (тобто Вася Фенцур) зробить так, що в офіційних звітах буде написано "Культурний шар на ділянці не виявлений, будівництво дозволено" – і можна будувати! Вам не хочеться відновлювати старі будинки міста, а хочеться побудувати щось сучасне? Жодних проблем! Вася Фенцур не просто зробить так, що сучасний будинок буде представлений як реставрація, він ще й може для вас його спроектувати! Сам спроектує і навіть сам погодить від особи "директора заповідника Фенцура" його будівництво! Повний комплекс послуг – і буквально за копійки! Якщо ж уявити, що для будівництва вам дуже сподобалось місце, на якому вже стоїть пам’ятка архітектури національного значення (ну наприклад – місце прямо навпроти кафедрального костелу) – і тут справа не безнадійна! Василь Фенцур влаштує так, що і пам’ятка залишиться на державному обліку, і на її місці ви побудуєте що хочете – ну наприклад, п’ятизірковий готель для туристів. У Старому місті, яким вже 25 років незмінно керує Василь Фенцур, можливо все!

Телефонуйте: (3849) 2-85-07 (Василь Фенцур)

Василь Фенцур не хоче, щоб місто потрапило до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Чому? Тому що тоді Старе місто потрапить в зону особливої уваги міжнародних експертів і вимоги до якості архітектури підвищаться. Тому, що тоді він не зможе продавати і погоджувати свої недолугі проекти для забудовників Старого міста. Він цього не хоче. І все буде так, як він хоче, якщо не стати у нього на шляху.

Нам боляче бачити, як вмирає Кам'янець. Вмирає без війн, без землетрусів і повеней. Вмирає через байдужих й цинічних керівників, яким довірили нашу культурну спадщину. Ми хочемо розповісти, що відбувається у Старому місті, яким керує Василь Фенцур і яке він перетворив на свою вотчину площею 120 гектарів.

Ми хочемо розповісти про те, як Старе місто нівечать за сприяння і участі керівництва заповідника, показати факти, документи, назвати все і всіх своїми іменами.

Що можна зробити? Чим можна допомогти?
- Коментуйте матеріали, які публікуватимуться в блозі. Висловлюйте свою думку.
- Розповідайте про співтовариство скрізь, де тільки можна. Діліться посиланнями.- Заводьте свої блоги і публікуйте тут свої матеріали, відкрито чи анонімно.
- Якщо у вас є цікаві матеріали, то шліть їх на адресу kp.hronika@gmail.com
- Не будьте байдужими, не проходьте повз ділянки, заховані за будівельними парканами. Якщо у Старому місті з'явився паркан, то знайте – за ним скоріше всього розпочинається чергове нищення спадщини. Фотографуйте та діліться фото.

Старе місто має жити, а не вмирати. Тут жити нам і нашим дітям. Вибір за нами.

Social capital

  • less than 10

Rating position

Statistics